Oameni ciudati

In jos

Oameni ciudati Empty Oameni ciudati

Mesaj Scris de meteor Dum Dec 29, 2013 11:17 pm

Cred ca sunt multi oameni, care pe multi din voi va lasa sa ii considerati- ciudati de tot.

Prezentatii, scriti tot ce stiti si sa incercam sa ii descriem mai detaliat.

meteor
Advanced User
Advanced User

Mesaje : 61
Puncte : 98
Data de inscriere : 30/11/2012

Sus In jos

Oameni ciudati Empty Re: Oameni ciudati

Mesaj Scris de meteor Dum Dec 29, 2013 11:34 pm

Unul din primii in lista mea este William James Sidis 1 Aprilie 1898–  17 Iulie  1944.
Restul le gasiti prin internet despre el.

Ce este cel mai misterios, consider aceea caci dupa o analiza subiectiva din chite am inteles se considera caci IQ-ul sau a fost in jur la 300, pe chind la un om obisnuit din prezent cam este in jur la 100.

IQ- urile cu IQ-urile , presa cu jurnalistii, insa  sa trecem la lucruri concrete care sa spune ca au fost.

Rezultatele pe care le obtinea el se spune ca au fost cutremuratoare, la o virsta foarte fragida sa ai tu o memorie fenomenala, o ghindire extraordinara (cel putin cunostintele sale in cunoasterea unui numar mare de limbi, finisarea cu un succes nemaipomenit a Harvard- ului, te lasa pe ghinduri).

Ce vreau sa spun?!
Precis ca sunt oameni in jurul vostru care ii considerati ceva mai isteti la socotit, la memorat, etc.
NU cred ca un asa om sa nu creeze practic nimic in viata sa.

Mai ales chind vine vorba de William James Sidis . Din ceea ce se spune ca ar fi descoperit el cred ca is nimicuri pe linga marele potential pe care il avea el.


Se spune caci era foarte retras ( probabil nu ii placea sa arate cu degetul lumea spre el..).
 Eu as dori sa citesc toate lucrarile sale doar si numai doar in forma originala, cine are ceva linkuri as fi interesat sa le aflu.

meteor
Advanced User
Advanced User

Mesaje : 61
Puncte : 98
Data de inscriere : 30/11/2012

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum