Din bezna minţii

+3
81MCN
Orakle
Kenose
7 participanți

Pagina 2 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

In jos

Din bezna minţii - Pagina 2 Empty Din bezna minţii

Mesaj Scris de Kenose Sam Feb 01, 2014 7:05 pm

Rezumarea primului mesaj :

Se întîmplă uneori ca semenii noștri să aibă parte de o epifanie, și să formuleze o realizare atît de profundă, încît nu putem decît să ne înclinăm respectuos în fața viziunii lor. Rodul gîndirii lor trebuie onorat și păstrat pentru generațiile viitoare. Să lăsăm consemnările anonime, ca un bun fără de preț de care să se bucure întreaga omenire.


Joule-ul a fost definit inițial ca unitate de măsură pentru lucrul mecanic și pentru energia mecanică, fiind însă utilizat în prezent pentru măsurarea tuturor formelor de transfer energetic și tuturor formelor de energie. Este exprimat astfel:

Din bezna minţii - Pagina 2 65761e9c7ec650ec33b3f3af5f7124fd

Pai daca ai 0 jouli inseamna ca nu mai ai masa deci energie interna , particula nu se mai deplaseaza , iat timpul este suspendat .
Deci repaos absolut ...
Kenose
Kenose
Moderator global
Moderator global

Mesaje : 305
Puncte : 542
Data de inscriere : 30/11/2012

Sus In jos


Din bezna minţii - Pagina 2 Empty Re: Din bezna minţii

Mesaj Scris de Rami Sam Dec 20, 2014 12:11 pm

Ştiaţi că:
La temperatura zero grade Kelvin (nontemperatura) T=0 nu sunt unde electromagnetice,nu este energie electromagnetică,nu este frecvență și lungime de undă,nu este viteză,nu este viteza luminii,nu este constanta lui Planck,nu este constanta lui Boltzmann,nu este masă,nu este energia masei,nu este spațiu,nu este timp.
[...]
Deci undele electromagnetice sunt purtătoarele temperaturii și timpului.Undele electromagnetice întruchipează temperatura și timpul,dar nu undele electromagnetice sunt temperatura și timpul.Masa este temperatură,spațiu și timp.Noi simțim numai temperatura și timpul.Noi nu simțim masa și spațiul.
Rami
Rami
Experienced User
Experienced User

Mesaje : 498
Puncte : 648
Data de inscriere : 01/10/2012

Sus In jos

Din bezna minţii - Pagina 2 Empty Re: Din bezna minţii

Mesaj Scris de Mihai Dum Feb 22, 2015 2:01 pm

Despre proprietăţile cristalelor de cuarţ şi nu numai:
Cristalul  de  Quart  are  proprietatea  de  a canaliza un  tip de  energie  din  exterior,  pentru  a o  transforma intr-o  alta  forma  de  energie .  Spre  exemplu  intr-o  piramida   de  Quaqrt  ,(  dioxid  de  siliciu),modelul cristalografic  elicoidal al  acestuia  ,  formeaza  o  spirala  energetica  Dirac -Bernouli,  unde  suma  lucrului  mecanic  pe  cele  trei  axe  de  coordonate ox;oy;oz  este  diferita  de  zero. Astfel  apare  un  lucrul  mecanic  generat care    poate  actiona  asupra  unor  electronii  situati intru-un  metal  invecinat spre  exemplu , marindu-le  acestora  momentul  cinetic.  Pentru  revenirea  lor  la  starea  initiala  este  nevoie  de  un alt   dispozitiv   format  tot  de  cristale  de  Quart  care excitat  fiind   va  emite o radiatie  electromagnetica  vizibila ,( lumina  alba emisa  de  lampa  stroboscopica ), iar  aceasta   va   curba  liniile   gravitationale   ce  actioneaza  asupra  corpului  respectiv. Apare astfel  fenomenul  de  levitatie .  Deci;  ca  sa   raspund  la  intrebarea  dl.  Pazvante ,  folosind  reciproca  o  radiatie  electromagnetica  va  avea  efect  asupra  unui  cristal de   Quart . Depinde  de   frecventa  ,  pentru  a  rezona  cu   cristalul.   Daca  acesta  este  sau  nu un   acumulator  energetic ,nu  stiu  acum  am  sa  ma  gandesc,  eventual  fac  niste  experimente.   Am  sa  prezint  mai  multe  atunci  cand  voi posta  efectul  piramidelor  ,scopul  acestor  constructii pe  Tera, ce  principii  fizice  folosesc,  cum poate  acesta  sa  alcatuiasca  un  amplificator  energetic , transformator  sau consumator   necesar  deplasarilor    obiectelor  discoidale  O.Z.N.

Mihai
Newbie
Newbie

Mesaje : 1
Puncte : 6
Data de inscriere : 30/09/2012

Sus In jos

Din bezna minţii - Pagina 2 Empty Re: Din bezna minţii

Mesaj Scris de Rami Joi Mar 05, 2015 7:25 am

O nouă lege a fizicii dă peste cap tot ce se ştia până acum:
Legea lucrului mecanic multiplu

Pentru a se intelege legea lucrului mecanic multiplu este necesar sa se citeasca teoria parghiilor de ordin 0, a entropiei controlate, a grupurilor de forte neconservative si a excentricitatii permanente postate in lucrarea cu titlu’: Demonstratie grafica.
Rami
Rami
Experienced User
Experienced User

Mesaje : 498
Puncte : 648
Data de inscriere : 01/10/2012

Sus In jos

Din bezna minţii - Pagina 2 Empty Re: Din bezna minţii

Mesaj Scris de Kenose Joi Mar 05, 2015 7:30 am

Pentru curiosi, o sinteza a fizicii monopolilor magnetici:

Relatia matematica intre sarcinile magnetice este de forma relatiei pentru ineractia intre sarcinile electrice si imi pare ca afost gasita tot de Coulomb. Formula este:
    Din bezna minţii - Pagina 2 Mimetex.cgi?%7BF_mgs=%5Cfrac%7B1%7D%7B%5Cmu_o%7D.%5Cfrac%7Bp_1

     sarcina magnetica este identificata cu fluxul magnetic.
Din bezna minţii - Pagina 2 Mimetex
Kenose
Kenose
Moderator global
Moderator global

Mesaje : 305
Puncte : 542
Data de inscriere : 30/11/2012

Sus In jos

Din bezna minţii - Pagina 2 Empty Re: Din bezna minţii

Mesaj Scris de Orakle Joi Mar 05, 2015 3:26 pm

Ineptii de pe alte forumuri:

"Elementele din tabelul periodic sunt supuse la presiunea gravitationala compusa din unde cu spin elicoidal dextrogir, aceasta este gravitatia terestra........
...........
Presiunea gravitationala este valabila si functioneaza doar pe suprafata unui pamant plat; nu este compatibila cu un pamant de forma sferica, asa cum mentionat presiunea care ar pastra lipite de scoarta 1000 de miliarde de trilioane de LITRI de apa, ar strivi orice alta forma de viata."

Orakle
Advanced User
Advanced User

Mesaje : 174
Puncte : 180
Data de inscriere : 05/09/2013

Sus In jos

Din bezna minţii - Pagina 2 Empty Re: Din bezna minţii

Mesaj Scris de ariel55 Sam Mar 07, 2015 11:35 pm

La Hertz  este cu descarcare prin scanteie, intr-un circuit oscilant cu antena, care emite imprejur un camp care se stinge cu distanta.
Energia la receptor este o fractiune foarte mica din cea de la emitator.
Receptorul este acordat cu campul, nu are legatura in bucla cu emitatorul.

La Tesla, emitatorul si receptorul sunt in rezonanta, intre ele circula energie cu pierderi minime, dupa masuratorile Tesla.

Pozitia receptorilor este in punctele de ventre ( maxime ) ale undelor.
Cablul de legatura este Pamantul, prin proprietatile de conductor la joasa frecventa.
Cele 2 antene de la emitator si receptor, in intelegerea mea ajuta la intretinerea oscilatiilor la emitator si receptor.
Nu circula energie prin aer intre ele, desi a fost speculat ca ar exista intre ele o cale electromagnetica. Cel putin la frecventa joasa.
Tesla afirma ca efectul energetic creste cu distanta, la receptor se poate amplifica energia daca sunt indeplinite anumite conditii .
Vezi efectul Tunguska...

Cat despre a investi in solutiile Tesla, prima investitie este investitia mentala, creativa, care nu se naste din bani.
Acea investitie care presupune pasiune arzatoare.
Se naste dintr-un foc sacru...
Adu-ti aminte cat a primit si cat a dat Tesla...
ariel55
ariel55
Advanced User
Advanced User

Mesaje : 89
Puncte : 119
Data de inscriere : 02/10/2014

Sus In jos

Din bezna minţii - Pagina 2 Empty Re: Din bezna minţii

Mesaj Scris de ariel55 Sam Mar 07, 2015 11:36 pm

Aflam mai multe detalii:

Inventia lui Tesla la care te referi, era bazata pe energie radianta Cosmica, nu pamanteana ( radio, etc).
Antena lui Tesla nu recepta unde ci se ioniza, bombardata de acele radiatii.
ariel55
ariel55
Advanced User
Advanced User

Mesaje : 89
Puncte : 119
Data de inscriere : 02/10/2014

Sus In jos

Din bezna minţii - Pagina 2 Empty Re: Din bezna minţii

Mesaj Scris de ariel55 Dum Mar 08, 2015 10:44 am

Aflam cu mirare ca Forta de respingere a magnetilor este diferita de forta de atractie:


Forta  de  respingere dintre  doi  magneti  permanenti din  Neodim N 35  , reprezinta 0,66  din  forta  de  atractie care  are   valoarea  1, (  valoare   masurata  de  catre  mine). (n.b. !)
affraid
Sa deducem ca numai la Neodim apare minunea?  Cool
ariel55
ariel55
Advanced User
Advanced User

Mesaje : 89
Puncte : 119
Data de inscriere : 02/10/2014

Sus In jos

Din bezna minţii - Pagina 2 Empty Re: Din bezna minţii

Mesaj Scris de ariel55 Dum Mar 08, 2015 10:26 pm

Citesc in : http://www.gandul.info/politica/diaspora-vinovata-pentru-suferinta-mandrei-romance-a-lui-ponta-dupa-16-noiembrie-nu-am-mancat-doua-zile-am-baut-decat-apa-si-am-plans-13950893

Sâmbătă, la Sala Romexpo, peste 1.500 de doamne social-democrate au fost invitate de partid cu ocazia Zilei Femeii. În fapt, evenimentul a fost organizat pentru ca Rovana Plumb să-şi anunţe candidatura la Consiliul Naţional al PSD, dar şi pentru ca Victor Ponta să ţină un discurs mobilizator în faţa social-democratelor. În sală, o doamnă ne povesteşte cum a plâns şi ţinut post negru timp două zile după ce Victor Ponta a pierdut prezidenţialele. Critică foarte dur Diaspora şi le cere celor din afara graniţelor să se întoarcă în ţară, „să fie şomeri cum sunt copiii noştri” şi apoi să voteze.

Suntem un popor nobil. Bezna continua....
ariel55
ariel55
Advanced User
Advanced User

Mesaje : 89
Puncte : 119
Data de inscriere : 02/10/2014

Sus In jos

Din bezna minţii - Pagina 2 Empty Re: Din bezna minţii

Mesaj Scris de Rami Lun Mar 09, 2015 8:54 am

Nici PSD-ică nu mai e ce-a fost!  Laughing
Rami
Rami
Experienced User
Experienced User

Mesaje : 498
Puncte : 648
Data de inscriere : 01/10/2012

Sus In jos

Din bezna minţii - Pagina 2 Empty Re: Din bezna minţii

Mesaj Scris de ariel55 Lun Mar 09, 2015 10:02 am

Cu dedicatie pentru un curios....

Din bezna minţii - Pagina 2 Awrea9
ariel55
ariel55
Advanced User
Advanced User

Mesaje : 89
Puncte : 119
Data de inscriere : 02/10/2014

Sus In jos

Din bezna minţii - Pagina 2 Empty Re: Din bezna minţii

Mesaj Scris de Orakle Joi Mar 12, 2015 3:14 pm

Gândul este o schimbare a geometriei de curgere a circulaţiei interioare, staţionare, corespunzătoare sistemului nervos, în urma influenţei altui sistem, interior sau exterior acestuia.

                                                                                                       Din celebra lucrare: "
Geometrodinamica elicoidală"

Orakle
Advanced User
Advanced User

Mesaje : 174
Puncte : 180
Data de inscriere : 05/09/2013

Sus In jos

Din bezna minţii - Pagina 2 Empty Re: Din bezna minţii

Mesaj Scris de ariel55 Vin Mar 13, 2015 12:14 am

Yessssssssssss!

O cuanta devine masa cand sta pe loc, iar acest lucru se intampla cand unda devine un vartej. h.v=>m.c^2;
ariel55
ariel55
Advanced User
Advanced User

Mesaje : 89
Puncte : 119
Data de inscriere : 02/10/2014

Sus In jos

Din bezna minţii - Pagina 2 Empty Re: Din bezna minţii

Mesaj Scris de Kenose Vin Mar 13, 2015 11:16 pm

Citind acest topic, simt ca in sfarsit am facut un lucru care sa conteze in aceasta viata.
Kenose
Kenose
Moderator global
Moderator global

Mesaje : 305
Puncte : 542
Data de inscriere : 30/11/2012

Sus In jos

Din bezna minţii - Pagina 2 Empty Re: Din bezna minţii

Mesaj Scris de ariel55 Sam Mar 14, 2015 7:36 am

Si inca n-ai citit destul!Ce e bun urmeaza:

  Reluand subiectul din prezentul topic, am avut nevoie de reimprospatarea surselor si am tradus in intregime un capitol [Inside the electron] din care am redat in trecut, tot la acest topic, lungi fragmente. Este vorba de vizionarea particulelor elementare (subatomice) realizata de un practicant yoghin, Ron Cowen, vizionare care face cat o cercetare zdravana de fizica pe acceleratoarele cele mai moderne. Gradul de incredere, dupa mine, in datele stiintifice prezentate in capitol este extrem de mare. Estimez ca depaseste 90%.
lol! lol! lol!
ariel55
ariel55
Advanced User
Advanced User

Mesaje : 89
Puncte : 119
Data de inscriere : 02/10/2014

Sus In jos

Din bezna minţii - Pagina 2 Empty Re: Din bezna minţii

Mesaj Scris de ariel55 Sam Mar 14, 2015 9:52 pm

Astazi incepem sa intelegem unul din secretele minunatelor revelatii stiintifice pe care le citam pentru eternitate, consumul constant de alcool:

Deocamdată, deși am spus că eu consum regulat, nu ajung să mă fac pulbere și nici nu adorm cu sticla la cap și nici nu mă trezesc cu gândul la pahar.
Cred că mai degrabă sunt genul acela care consumă un pic mai mult decât ocazional, dar ideea este că eu mereu când consum, mi-am făcut obișnuința să văd și cum mă transform.

Din bezna minţii - Pagina 2 540613_351683088233787_342429112_n

lol!
ariel55
ariel55
Advanced User
Advanced User

Mesaje : 89
Puncte : 119
Data de inscriere : 02/10/2014

Sus In jos

Din bezna minţii - Pagina 2 Empty Re: Din bezna minţii

Mesaj Scris de ariel55 Sam Mar 14, 2015 10:01 pm

Acum o citare din bezna mintii absolute:

2.1.  Ron Cowen, fara sa-l cunosc personal, afirm ca este de mare incredere (dat fiind ca am facut parte eu insumi dintre yoghini). Tehnica pe care o stapaneste este veche de milenii si exista nenumarati practicanti ai metodei, cu exemple relevate si de Phillips si de altii. Ca sa fiu sincer, nu pot sa zic ca am mai mare incredere in ”micro-psi” decat in acceleratoare dar pot zice linistit ca am mai mare incredere in yoghin decat in fizicienii oficiali si toate trambitzele oficiale ale mass mediei, fie ele si stiintifice. Asta, doar asa pentru ca sunt batran si am vazut cate ceva in viata asta.

.  2.2. De la bun inceput, capitolul 9 incepe cu o mini-discutie despre gluoni, care sunt particule de masa zero, particule energetice, si in profunzimea materiei vazute de teozofii si yoghinii practicanti de ” micro-psi ” arata ca niste fire de legatura intre cei trei UPAsi ai tripletului de Hidrogen, ca sa dau un exemplu (triplet care este sinonim cu quarkul). Faptul ca sunt particule energetice prin excelenta este o sifonare de informatie, de la yoghini la fizicieni (consider eu, pentru ca fizicienii nu aveau motivatie experimentala ca sa le declare asa).(Sik!   Cool )

.  2.3.  Forme restabilizate, de retinut aceasta informatie (si ipoteza, emisa de Phillips) prin care se presupune ca atomii pot sa ” arate altfel ” inainte de actiunea psihocinetica a observatorului, decat ceea ce ” vede ” el pana la urma. Deci, in acceleratoare s-ar putea obtine ”imagini” putin diferite.

.  2.4.  Pulsatia sincrona a celor trei subquarci din tripletul de hidrogen este o manifestare de cea mai mare importanta din ”functionarea” quarkului, cam inexplicabila pentru mine, si pe care as putea-o atribui, absolut ipotetic, intrarilor si iesirilor de ”bule” (balonase, bubbles, etc.) in /si din/ UPAsi.

.  2.5.  Cu starea de spin a UPAsilor (subquarcilor) nu prea m-am lamurit, probabil datorita traducerii defectuoase.   affraid affraid affraid

.  2.6.  O informatie exceptionala este existenta (si observarea) celor ”doua fire” ce ieseau din nuca (UPAs), care pana la urma se dovedira a fi un singur fir, filament, (cu doua capete, cate unul la iesirea si intrarea in vortexul central al UPAsului). Firul nu era insa o spirala, asa cum ne obisnuiseram, ci un tub de flux magnetic !!! Prin care circulau bulele intr-o miscare de 
dute-vino.  

.  2.7. Tubul de flux magnetic se roteste alternativ in jurul propriei sale axe cand in sens direct trigonometric, cand in sens opus, concordant cu sensul de translatie a bulelor prin tub.

.  2.8.  Aflam ca UPA este invelit intr-o coaja subtire, transparenta care indeplineste –in afara functiei de membrana separatoare- si o functie de dizolvare sau izvorâre a bulelor, atunci cand ele ating aceasta suprafata. 

.  2.9.  Bulele [gluonii] se reped afara [din UPAs] ca niste râme de energie, luand mai apoi forma rotunda, toroidala.

.  2.10.  Gluonii, respectiv bulele (balonase, pretzel, corzi simple, etc.) au miscare de rotatie proprie. La fel ca toate particulele vizionate, as spune. In privinta aceasta, nu mi-e clar daca spinul -1 sau -1/2 este cu minus in fata sau e doar o linioara de legatura. Ma opresc aici deocamdata. Fiecare din aspectele enumerate mai sus poate sa constituie subiect separat de meditatie /cercetare/ si analiza. Aici ar mai trebui niste lucrari, surse si chiar experimente (de ce nu?).

Concluzia, dupa mai multe pahare de alcool- vezi postarea anterioara- este: Vreti sa aflati adevarul in Fizica? Apucati-va de yoga, grashilor! Renuntati la explicatiile parshive oficiale.

silent Shocked
ariel55
ariel55
Advanced User
Advanced User

Mesaje : 89
Puncte : 119
Data de inscriere : 02/10/2014

Sus In jos

Din bezna minţii - Pagina 2 Empty Re: Din bezna minţii

Mesaj Scris de ariel55 Sam Mar 14, 2015 10:46 pm

In stiinta, prietenul la nevoie se cunoaste!

ariel55
ariel55
Advanced User
Advanced User

Mesaje : 89
Puncte : 119
Data de inscriere : 02/10/2014

Sus In jos

Din bezna minţii - Pagina 2 Empty Re: Din bezna minţii

Mesaj Scris de ariel55 Dum Mar 15, 2015 2:39 am

Un citat din "primaru' care este":

"Învăţăm toată viaţa şi murim toţi ca proştii"


Cool
ariel55
ariel55
Advanced User
Advanced User

Mesaje : 89
Puncte : 119
Data de inscriere : 02/10/2014

Sus In jos

Din bezna minţii - Pagina 2 Empty Re: Din bezna minţii

Mesaj Scris de ariel55 Dum Mar 15, 2015 9:25 am

Ehe! In materie de OZN lucrurile se complica!

Am  sa  analizez  mai  bine  ce  mi-ai  scris  dar  deocamdata  am  sa  iti  spun un   singur  lucru la  acesta  fraza ,
xx a scris:”baza de plecare” pentru William Lyne in explicarea principiului de functionare si construire a unui OZN, -pe bune- din cartea sa, ”Pentagon Aliens”, din care am tradus –in acelasi topic- cea mai importanta parte. Dupa mine, cartea respectiva s-ar fi putut intitula la fel de bine "ABC-ul construirii unui OZN" .  
 
Principiul  de  functionare  al  unui  OZN este  cu totul  si  cu   totul  altul .  Pentru  aceasta  trebuie  sa  te  uiti la  postarea  mea ...ACEASTA  ESTE  O   SPIRALA  ENERGETICA ?  dupa  care  mai  discutam . Astept  parerea  ta.

affraid affraid affraid
ariel55
ariel55
Advanced User
Advanced User

Mesaje : 89
Puncte : 119
Data de inscriere : 02/10/2014

Sus In jos

Din bezna minţii - Pagina 2 Empty Re: Din bezna minţii

Mesaj Scris de ariel55 Dum Mar 15, 2015 9:42 am

Aflam lucruri noi in materie de electron:

xx a scris:2.7. Tubul de flux magnetic se roteste alternativ in jurul propriei sale axe cand in sens direct trigonometric, cand in sens opus, concordant cu sensul de translatie a bulelor prin tub.

Nu  tubul  de  flux  magnetic  se  roteste  asa ,  dupa  parerea  mea . Tubul  de  flux  electromagnetic  se  roteste  asa atunci  cand  spinul   electronului  se  roteste    cu o viteza  foarte  mare  astfel  ca : sarcinile  electrice  si  cele  magnetice vor  fi  expulzate  din  corpul  electronului  iar  rezultanta combinari  lor in  exteriorul  electronului  ,  va  fi  o  sfera  cu  o  spirala  in  interior  cu  sensul de   inaintare    functie  de  sensul  de  rotatie  al  electronului,  (  un  pachet  de  energie    poate fi   chiar    fotonul ) .   Aceste  bule sferice   sunt  legate  intre  ele,  prin  intermediul  spiralelor  ,formand  o  coloana asa  cum  ai  scris.  Daca ai  timp  salveaza  din  cronologia  mea  Fizica  Atomului  citeste-o  cu  multa  rabdare,   poate vei gasi  si  acolo  ceva  interesant.

Shocked
ariel55
ariel55
Advanced User
Advanced User

Mesaje : 89
Puncte : 119
Data de inscriere : 02/10/2014

Sus In jos

Din bezna minţii - Pagina 2 Empty Re: Din bezna minţii

Mesaj Scris de ariel55 Dum Mar 15, 2015 12:11 pm

As construi un OZN-eu ca stiu cum, da...costa mult...   lol!

Principiul  de  functionarea  al  unui  OZN  trebuie  inteles  pas  cu  pas  .  El  este  foarte  simplu  ,  mai   greu  este  de   construit un  astfel de  obiect  discoidal,    deoarece  foloseste  milioane  ,pana  la  un   miliard  de  cristale  de  Quartz  in  stare  naturala   prelucrate  cu  mare  precizie.  Sapte  guverne  ale  celor  mai  dezvoltate  tari nu  pot  finanta din  bugetul  propriu   un  astfel  de  proiect .

Ehe, copii moshului, ce credeti ca e asa ieftin ?  elephant
ariel55
ariel55
Advanced User
Advanced User

Mesaje : 89
Puncte : 119
Data de inscriere : 02/10/2014

Sus In jos

Din bezna minţii - Pagina 2 Empty Re: Din bezna minţii

Mesaj Scris de Orakle Dum Mar 15, 2015 3:41 pm

ariel55 a scris:As construi un OZN-eu ca stiu cum, da...costa mult...   lol!

Principiul  de  functionarea  al  unui  OZN  trebuie  inteles  pas  cu  pas  .  El  este  foarte  simplu  ,  mai   greu  este  de   construit un  astfel de  obiect  discoidal,    deoarece  foloseste  milioane  ,pana  la  un   miliard  de  cristale  de  Quartz  in  stare  naturala   prelucrate  cu  mare  precizie.  Sapte  guverne  ale  celor  mai  dezvoltate  tari nu  pot  finanta din  bugetul  propriu   un  astfel  de  proiect .

Ehe, copii moshului, ce credeti ca e asa ieftin ?  elephant



Daca se vrea se poate si ieftin. Smile Important sa nu se opuna oculta mondiala !

Orakle
Advanced User
Advanced User

Mesaje : 174
Puncte : 180
Data de inscriere : 05/09/2013

Sus In jos

Din bezna minţii - Pagina 2 Empty Re: Din bezna minţii

Mesaj Scris de ariel55 Lun Mar 16, 2015 3:25 am

Nici fizicienii nu mai sunt ce au fost....

"Am simţit unul din cutremure şi am vrut imediat să o sun pe nevastă- mea. Când am dat să sun... nimic! Telefonul era mort! De obicei, când reţelele sunt ocupate, ţi se spune că abonatul nu poate fi contactat sau ceva de genul acesta. Mie nu mi-a apărut nimic pe telefon şi nici nu am auzit vreun mesaj", a declarat Constantin Antohi. Această ciudăţenie l-a pus pe gânduri pe profesor, căruia i-a venit ideea că ar fi putut avea loc o inducţie electromagnetică. "Am discutat şi cu colegii şi mi-am dat seama că s-a produs un câmp electromagnetic. Imediat m-am gândit la fenomenul HAARP, bazat pe invenţiile lui Nikola Tesla (nr. - fizician şi inventator). Unele state deţin această tehnologie, de emisie a unor microunde spre ionosferă, şi, de acolo, sunt reflectate spre anumite puncte de pe Pământ, pentru a crea cutremure. Cred că cineva din Est provoacă seisme în zona Vrancei. Eu cred că cineva nu ne vrea în NATO!", a spus profesorul Antohi.
mai multe informatii din putzu gandirii:

http://www.ziuanews.ro/externe/putin-a-pornit-razboiul-geofizic-cu-romania-etapa-de-calibrare-cutremure-in-fiecare-zi-169300

Fizicianul Constantin Antohi, profesor asociat la Facultatea de Hidrotehnică Cadastru şi Ingineria Mediului, din cadrul Universităţii Tehnice „Gheorghe Asachi"consideră că aceste cutremure atipice pentru zona Vrancei nu sunt rezultatul unei activităţi tectonice naturale, ci sunt provocate prin folosirea fenomenului de tip HAARP (High-frequency Active Aurol Research Project) de către ruşi, în scopuri militare – adică să ne înveţe minte.
Si noi...kuku invatare de minte.... bounce bounce bounce 

http://www.romaniatv.net/socant-fizician-roman-cutremurele-din-ultimele-zile-sunt-provocate-de-rusi-cu-o-arma-geofizica-foto_195709.html

http://www.realitatea.net/un-roman-a-inventat-vodca-inteligenta_853946.html

O serie de experimente banuim ca au fost efectuate pentru punerea la punct a solutiei "vodca inteligenta".

Prof.dr Constantin Antohi, președintele Societății Inventatorilor din România !
... Sad pale scratch

Succes in cercetare!
ariel55
ariel55
Advanced User
Advanced User

Mesaje : 89
Puncte : 119
Data de inscriere : 02/10/2014

Sus In jos

Din bezna minţii - Pagina 2 Empty Re: Din bezna minţii

Mesaj Scris de ariel55 Lun Mar 16, 2015 5:17 am

Un alt cunoscut inventator, dl. sabau:

Domnilor denigratori descoperiti si dvs un *Perpetuum mobile autoalimentat* si abia dupa aceea prin comparatie puteti constata care valoreaza mai mult.

Perpetuum mobile autoalimentat ca ideee s-a nascut in anul 1969, am studiat toate tipurile de perpetuum mobile caci am dorit si eu ca milioane de alti visatori sa realizez un perpetuum mobile de speta IV (care acum exista, desi unii specialisti il denigreaza), care produce cu mult mai multa energie electrica decat consuma, conf. inventie. In anul 1970, am inceput acumularea de cunostinte necesare ptr. realizarea obiectivului propus, am terminat inventia mileniului III in anul 1993 si am inregistrat lucrarea la OSIM cu nr. 443 din 29.03.1993.

Am finalizat, cu teorie si calcule, visul milioanelor de oameni care au incercat si n-au reusit numai si numai pentru faptul ca sau oprit din cercetare si studiu din cauza unor specialisti ca dvs., care le minimaliza realizarile cu comentarii puerile si injurii."

Asta, asa, ca sa fie clar!
ariel55
ariel55
Advanced User
Advanced User

Mesaje : 89
Puncte : 119
Data de inscriere : 02/10/2014

Sus In jos

Din bezna minţii - Pagina 2 Empty Re: Din bezna minţii

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum