Anecdote

3 participanți

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

Anecdote - Pagina 2 Empty Anecdote

Mesaj Scris de Rami Dum Ian 27, 2013 5:58 am

Rezumarea primului mesaj :

Învăţătoarea îi pune pe copii să spună ce consideră ei că ar mai avea nevoie acasă, ce le-ar mai lipsi:
Un copil: - Noi acasă avem tot ce ne trebuie, însă ne-ar trebui un televizor nou, cu plasmă, că cel vechi e mai mult stricat... doar asta ne mai lipseşte.
Alt copil: - Nouă ne-ar mai trebui o ladă frigorifică, să avem unde să punem carnea când tăiem porcul... doar asta ne mai lipseşte.
Bulă: - Noi avem de toate, ne mai lipseşte doar un copil.
Învăţătoarea: - Cum aşa, măi Bulă?
Bulă: - Păi aseară, a venit sor'mea de 13 ani, a spus că e gravidă şi aşteaptă un copil; iar tata a zis: "Asta ne mai lipsea!"
Rami
Rami
Experienced User
Experienced User

Mesaje : 498
Puncte : 648
Data de inscriere : 01/10/2012

Sus In jos


Anecdote - Pagina 2 Empty Re: Anecdote

Mesaj Scris de ariel55 Vin Apr 03, 2015 12:37 am

CAZ REAL LA URGENŢĂ !!! 
 

         Bucureşti: Din ciclul realitatea depăşeşte orice imaginaţie!



   Caz medical petrecut recent la Spitalul de Urgenţă Floreasca.     
   Nişte tipi au făcut un chef într-o casă undeva pe Primăverii (o casă din aia veche, cu scară interioară, rotundă ...).
   La ora 11 noaptea au rămas fără bere şi şi-au zis să plece să mai cumpere; fiind puţin turtiţi şi s-au hotărât să coboare cele 4 etaje cu schiurile; s-au echipat şi au coborât.
   La etajul 2, o babă de 84 ani îşi ducea gunoiul. Ăştia au dat peste ea şi - naşpa - accident, vine salvarea, o duce la Floreasca cu fractură de bazin. Se trezesc ăştia din beţie şi merg la Floreasca să vadă despre ce este vorba.
  La spital, patul era gol şi proaspăt aranjat: baba nu mai era... respectivii au îngheţat de frică gândindu-se că baba a murit  şi s-au dus la medicul de gardă să vadă ce se întâmplase .De la el află că
 baba era transferată la Spitalul 9 (la psihiatrie) pentru consult, pentru că toată noaptea, baba insistase că o lovise un SCHIOR  pe casa scării ....
ariel55
ariel55
Advanced User
Advanced User

Mesaje : 89
Puncte : 119
Data de inscriere : 02/10/2014

Sus In jos

Anecdote - Pagina 2 Empty Re: Anecdote

Mesaj Scris de Rami Vin Apr 03, 2015 12:04 pm

- Şefu, mi s-a rupt lopata, ce să fac?
- Sprijină-te şi tu de betonieră, că nu mai avem lopeţi!
Rami
Rami
Experienced User
Experienced User

Mesaje : 498
Puncte : 648
Data de inscriere : 01/10/2012

Sus In jos

Anecdote - Pagina 2 Empty Re: Anecdote

Mesaj Scris de ariel55 Dum Apr 05, 2015 12:44 pm

Interviu la TV :
Moș Gheorghe:
- Io , domnule dragă, am patru ficiori: unul îi inginer, altu-i
profesor, altu' economist si ăl mai mic e hoț de buzunare.

Reporterul oripilat:
- Păi și nu-ți vine să-l dai afară din casă ?
- D-apăi cum să fac așe ceva, domnule dragă, că-i singurul care aduce
bani în casă, restul sunt șomeri!........
ariel55
ariel55
Advanced User
Advanced User

Mesaje : 89
Puncte : 119
Data de inscriere : 02/10/2014

Sus In jos

Anecdote - Pagina 2 Empty Re: Anecdote

Mesaj Scris de ariel55 Lun Apr 27, 2015 1:45 pm

Iţic se prezintă impacientat la rabin:
– Rabi, nu ştiu ce să mă mai fac, mi s-au îmbolnăvit gâştele, nu mai mănâncă, nu mai merg la apă, trag să moară! Ajută-mă!
– Hmmm… dă-le orz cu miere! zise rabinul, magistral.
A doua zi, Iţic:
– Rabi, sunt disperat, degeaba leacul, mi-au murit jumătate din gâşte! Zi ce să fac!
– Aşa… ia să le dai grâu cu alcool! lovi rabinul.
A treia zi:
– Rabi, nu merge! A mai murit jumătate din gâşte! Fă ceva!
– Mda… dă-le hamei cu lapte!
A patra zi, Iţic se înfăţişă, trist, la sinagogă:
– Rabi, e jale, mi-au murit toate gâştele…
– Hmmm… păi… sfaturi aş mai avea io, da’ nu mai ai tu gâşte.
ariel55
ariel55
Advanced User
Advanced User

Mesaje : 89
Puncte : 119
Data de inscriere : 02/10/2014

Sus In jos

Anecdote - Pagina 2 Empty Re: Anecdote

Mesaj Scris de ariel55 Mier Apr 29, 2015 2:55 am

Cinci adevaruri elementare:
 
1.Banii nu aduc fericirea, dar e mai confortabil sa plangi intr-un Mercedes decat pe o bicicleta.

2.Il ierti pe dusman
, dar nu uiti niciodata numele ticalosului.

3. Daca ajuti pe cineva care are un necaz
, isi va aduce aminte de tine numai cand va mai avea din nou un necaz.

4.Multi oameni sunt in viata pentru ca este ilegal sa-i ucizi.

5.Alcoolul nu te ajuta sa-ti rezolvi problemele, dar nici laptele nu o face.
 

         Bonus :

Prezervativul nu garanteaza un sex sigur. Un prieten al meu purta prezervativ cand a fost impuscat mortal de sotul amantei.
ariel55
ariel55
Advanced User
Advanced User

Mesaje : 89
Puncte : 119
Data de inscriere : 02/10/2014

Sus In jos

Anecdote - Pagina 2 Empty Re: Anecdote

Mesaj Scris de ariel55 Mier Iul 19, 2017 11:54 am

M-a sunat un criminal si mi-a zis:
- Am rapit-o pe sotia dumneavoastra, iar acum o tinem ostatica.
50 000 de euro, sau n-o s-o mai vedeti niciodata!
- Bine, accept, i-am raspuns. Cand pot veni sa-mi dati banii?
.........

Stau la bar in localul meu preferat..... deodata intra pe usa cea mai frumoasa femeie pe care am vazut-o vreodata....
Ma gandesc cum sa intru cu ea in vorba si comand o sticla de sampanie.
Trimit chelnerul la masa ei, cu sticla si un biletel pe care ii scriu daca doreste sa bem sampania impreuna.
Ea citeste biletelul si imi zambeste - ce frumoasa e ! -scrie ceva si imi trimite mesajul ei prin chelner.
Pe bilet sta scris: "Onorate Domn, daca as bea cu dvs. din aceasta sticla, ar trebui ca in garajul dvs. sa existe cel putin un Mercedes, pe contul dvs. cel putin un milion de euro, in pantalonii dvs. ar trebui sa fie 17 cm, iar o vila in Insulele Canare ar fi deasemenea de dorit."
Citesc..?? OK, si, ca un om educat si de caracter, ii scriu inapoi putin suparat:
- "Draga Doamna, in garajul meu se afla un Ferrari, un Porsche si un Mercedes, pe fiecare din cele 8 conturi ale mele se gasesc cate 2 milioane de euro, am case de vacante in Bali, Florida si Elvetia...insa niciodata - nici pentru cea mai frumoasa femeie din lume - NU MI-AS TAIA 6 cm...
Va rog, deci, trimiteti-mi sticla de sampanie inapoi !

.................
Mergea un arab prin desert. Inaintea sa - sotia. Se intanesc cu un alt arab care il intreaba:
- Mahmud, de ce ii permiti unei femei sa mearga inaintea ta, doar in lege scrie ca femeia trebuie sa mearga DUPA barbat?
Mahmud raspunde:
- Scumpule, cand se scriau legile, drumurile nu erau minate...
............
 
O profesoara a cerut clasei sale de elevi sa isi intrebe fiecare parintii care este cea mai relevanta poveste a familiei sale si care are o morala la sfarsit, iar apoi urmand ca a doua zi fiecare dintre ei sa spuna povestea in clasa. A doua zi, in ora respectiva, Cristian a dat urmatorul exemplu:
- Tatal meu este fermier si crestem gaini. Intr-o zi am mers la piata cu o gramada de oua asezate intr-un cos de nuiele impletite, cos asezat pe scaunul din fata al camionului. La un moment dat camionul a lovit o groapa, iar cosul a cazut de pe scaun si toate ouale s-au spart. Morala povestirii este sa nu iti pui niciodata toate ouale intr-un singur cos.
- Foarte bine, spuse profesoara.
Urmatoarea a fost Maria care incepuse sa povestesca:
- Si noi suntem fermieri. Aveam 20 de oua care trebuiau sa fie clocite, dar numai 10 puisori au iesit. Morala: Sa nu iti numeri gainile inainte de a fi clocite ouale.
- Foarte bine" replica din nou profesoara, multumita de ce auzise pana aici.
Urmatorul a fost Horia care a inceput si el povestea sa:                 
- Tatal meu mi-a povestit despre matusa Ana... Matusa Ana era inginer de aviatie in razboi, iar avionul ei a fost lovit. A trebuit sa aterizeze fortat pe teritoriul inamic si tot ce avea la ea era o sticla de palinca, o pusca si o sabie. A baut toata palinca pentru a se pregati... apoi a aterizat in mijlocul a 100 de soldati inamici. Ea a omorat 70 dintre ei cu mitraliera pana s-au terminat gloantele. Apoi a mai omorat 20 cu sabia pana lama s-a tocit. Pe ultimii 10 i-a omorat cu mainile goale.                                                                                                
- Dumnezeule mare, spune profesoara ingrozita, si care ti-a zis tatal tau ca este morala?          
 - Stai departe de matusa Ana cand e beata!
......................
Un poliţist încearcă sa oprească un automobil. Dar ignorând semnalele, maşina îşi continuă drumul, aşa că poliţistul trage un foc şi îl răneşte pe şofer. După încă o împuşcătură îl răneşte pe pasagerul din dreapta. Apropiindu-se de automobilul oprit, el strigă:
- Bine că te-ai oprit! A treia oară nu mai trăgeam in aer...
ariel55
ariel55
Advanced User
Advanced User

Mesaje : 89
Puncte : 119
Data de inscriere : 02/10/2014

Sus In jos

Anecdote - Pagina 2 Empty Re: Anecdote

Mesaj Scris de ariel55 Sam Iul 22, 2017 11:24 am

A man goes to see the Rabbi. 'Rabbi, something terrible is happening and I have to talk to you about it.' 
 
The Rabbi asked, 'What's wrong?' 
The man replied, 'My wife is poisoning me.' 
The Rabbi, very surprised by this, asks, 'How can that be?' 
Anecdote - Pagina 2 AViwCSUFdOfIGDDBkzdB0wLeWAQZw1LSUWyqlmFTZSpND9lYJ9gGrDVrDAE9C6gkQwampTj2Hvk8RQKgXQfBKhA3b7dCKyBDZQznrm1Vihms2m2sGKAJJw647Ub6irs=w5000-h5000

The man then pleads, 'I'm telling you, I'm certain she's poisoning me, what should I do?' 
The Rabbi then offers, 'Tell you what. Let me talk to her, I'll see what I can find out and I'll let you know.'
A week later, the Rabbi calls the man and says, 'Well, I spoke to your wife. I spoke to her on the phone for three hours. You want my advice?' 
The man said yes and the Rabbi replied, 'Take the poison.'
ariel55
ariel55
Advanced User
Advanced User

Mesaje : 89
Puncte : 119
Data de inscriere : 02/10/2014

Sus In jos

Anecdote - Pagina 2 Empty Re: Anecdote

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum